Krásy moře - 2. Bratrské shledání

30. dubna 2016 v 22:24 | Safirika
Fandom: Supernatural
Dvojice: Dean x Castiel, Sam x Gabriel

Dean doufal, že ho Castiel brzy navštíví, nebo ho alespoň pustí zpět domů. Když nad tím tak přemýšlel, on žádný domov neměl. Byl pořád na cestách a jeho jediná rodina, která mu zbyla, byl jeho bratr,
kterého už několik měsíců neviděl. Povzdechl si a pomalu klesl na dno nádrže. Že by tím Castiela naštval, nebo snad urazil? To netušil.
Castiel mezitím přecházel po místnosti a snažil se si to v hlavě utřídit.
To není správné. Vždyť já jsem člověk a on je… Bože, vždyť ani nevím co je. Měl bych ho zkoumat a ne líbat!…
Z jeho myšlení ho vyrušil zvonící telefon.
"Tady Castiel No-… Gabriely?… Co?… Proč?… Dobře, kdy?… Cože? Zítra?… Ne to je v pořádku… Ne! Nikoho tu nemám…Pro mě za mě. Vezmi si sebou, koho chceš… Něco připravím… Tak zítra… Měj se." řekl a doufal, že je to jen zlý sen. "To snad není pravda." mumlal si pro sebe. "Co teď? To se mi snad jenom zdá." zasténal a promnul si oči. Všechno bylo moc narychlo. Měl Gabriela rád, ale jeho bratr byl neodbytný. Nedokázal by se ho pořádně zbavit.
Byl už večer, alespoň si to Dean myslel. Plaval v nádrži do kolečka, aby si protáhl bolavou ploutev.
Už vím jak se cítí rybyčky v akváriu. Už mi z toho začíná hrabat. Pořád sem a tam.

Zaťukání na sklo upoutalo jeho pozornost. Podíval se ke sklu a spatřil, jak na něj Castiel hledí s obavami v obličeji. Rychle k němu doplaval (teda tak rychle jek mu to ploutev dovolovala) a Castiel mu rukou naznačil, ať vykoukne z vody. Dean vyplaval nad hladinu, naklonil se přes okraj nádrže a usmál se na něj. Castiel mu však úsměv neopětoval. Vypadal spíše ustaraně a Dean by řekl, že i unaveně.
"Ahoj Casi." Zvolal Dean povzbudivě.
"Deane…" Castiel se odmlčel a přemýšlel, jak mu říct o zítřejším problému.
"Co se děje?" zeptal se Dean a úsměv se mu pomalu vytratil ze rtů.
Castiel se zhluboka nadechl a podíval se mu do očí. "Zítra má přijet můj bratr s přítelem…" V tom Dean neviděl žádný problém. Čím víc lidí, tím větší zábava. "Jde o to, že Gabriel nic moc o mé práci neví, a i když je to šašek, tak nevím jak by na tebe, nebo jeho přítel reagovali. Také by to mohli s pádným důkazem někam oznámit a skončil by si možná jako nějaký pokusný experiment, nebo ještě hůř na pitevním stole." Castiel se opět odmlčel. "Proto tě jdu požádat, aby ses po celou dobu jejich návštěvy neukazoval."
Dean se nechtěl schovávat, jako nějaká ustrašená ryba. Chtěl jít domů, nebo alespoň pozorovat lidi. "Tak mě pusť domů." zašeptal Dean.
"Ne, dokud se ti pořádně nezahojí rána." odporoval mu okamžitě Castiel. "Mohla by se ti zanítit a já bych si to vyčítal." přiznal se.
Proč jsem to řekl?
Dean si smutně povzdechl a opřel si hlavu o ruce. "Prosím, Deane… přinesu ti potom koláč." navrhl mu Castiel.
Deanovi se zablýsklo v očích. "Za to chci alespoň dva. A budu jako stín. Spíše jako stín v noci. Nikdo si mě nevšimne."
Castiel si akorát povzdechl a usmál se na něj.
Dean se rychle potopil a schválně mávnul ocasem tak, aby pocákal Castiela. Castiel si otřel oči a podíval se na Deana pohledem, který říkal "To jako vážně?" Dean se akorát spiklenecky usmál, jedním okem na něj mrknul a opět se dal do plavání. Tentokrát byl už vchod do oceánu zavřený.
Následující den
Brzy po ránu šel Castiel za Deanem. Očima pátral po nádrži, ale nikde Deana neviděl.
Asi ještě spí.
Castiel mu tam opět dal kbelík plný ryb a opatrně roztáhl červený závěs, tak aby zakrýval celou nádrž. Poté šel poklidit a připravit vše na očekávanou návštěvu.
Něco okolo jedné hodiny odpoledne se ozvalo hlasité zaklepání na dveře. Castiel pospíchal otevřít a úplně na Deana zapomněl. Otevřel a před ním stál mladý pár. Nalevo byl vysoký muž s dlouhými, tmavě hnědými vlasy a nazelenalýma očima. Trochu mu připomínaly ty Deanovi. Ale Deanovi byly více zelené. Tak krásně zelené oči, nikdy neviděl. Vysoký muž byl o hlavu vyšší než muž vedle něho. Muž napravo měl zlaté vlasy i zlaté oči a v puse lízátko. Zlatovlasý muž se na Castiela ušklíbl a vysoký muž vypadal spíše nervózně. "Ahoj Cassie, bráško!" začal zvesela menší muž.
"Ahoj Gabriely, taky tě rád vidím." odpověděl Castiel s vynuceným úsměvem. Měl svého bratra rád, ale momentálně by byl nejraději, kdyby vůbec nepřijel.
"Tohle je Sam. Same, tohle je Castiel, můj malý bráška." Představil je Gabriel. Oba muži si potřásli rukama a společně šli dovnitř. Když procházeli místností s nádrží, tak Gabriel schválně odtáhl závěs. Takže ho tam Castiel dával úplně zbytečně. Gabriel byl totiž zvědavý, jaké nové ryby tam Castiel má. A navíc, proč by to jeho malý bráška schovával, kdyby tam neměl něco velkého. Jenomže jak se rozhlížel po nádrži, tak nikde nebyla ani ryba. Ani ten kýbl tam nebyl, který tam Castiel po ránu dal. Gabriel vypadal zklamaně, ale Castielovi se podstatně ulevilo. Nechtěl však riskovat víc, než bylo zapotřebí a odvedl je raději do jiné místnosti.
Bože Deane děkuju. Za tohle ti udělm ty koláče klidně tři.
Mezitím se však v nádrži něco mihlo. Byl to Dean, který se zrovna protahoval. Opatrně se plížil k oknu a dával pozor, aby nebyl vidět. Viděl, jak všichni odcházejí a ten vysoký muž mu byl povědomý. Nevěděl proč, ale velmi mu připomínal bratra.
Ve vedlejší místnosti Gabriel s Castielem probírali tolik věcí a Sam si připadal jako křen. Snažil se zapojovat do jejich konverzace, ale Gabriel ho téměř nikdy nepustil ke slovu. Gabriel už chtěl začít probírat jejich shledání, ale Samovi se začalo chtít na záchod. Nebo to spíše použil jako výmluvu, aby odtamtud mohl na chvíli odejít. Castiel mu poradil, ať projde chodbou, zahne do leva a první dveře nalevo.
Sam za sebou zavřel dveře a ani by si té nádrže nevšiml, kdyby na něj někdo nezaťukal. Sam se podíval k nádrži a samým překvapením vykulil oči a poklesla mu brada. V nádrži se na něj totiž dětinsky usmíval jeho bratr. "Hoj, Sammy." zavolal na něj Dean, když vyplaval nad hladinu.
"Deane?" zeptal se nevěřícně Sam. Popravdě na nic lepšího se nezmohl. Dean se na něj akorát připitoměle usmál. "Co tady děláš?!" Vyhrkl Sam. Dean už chtěl odpovědět, kdyby nezaslechl vrzání dveří. Sam se vylekaně podíval ke dveřím a Dean mezitím klesl pod hladinu a rychle se schoval.
"Neztratil jsi se Sammy?" zažertoval Gabriel, když vylezl ze dveří. Sam se před odpovědí ještě ohlédl po nádrži a ujistil se, že Dean není vidět.
"Už jdu." zavolal na něj Sam. "A neříkej mi Sammy. Tak mi říká pouze…" nejistě se odmlčel.
"Tvůj bratr, dobře. Já vím, to mi říkáš pokaždé, když ti tak řeknu." odpověděl trochu otráveně Gabriel. Sam si promnul ruku a zadíval se do nádrže. "Pěkné akvárko co? Jen škoda, že tu Cas nemá žádné ryby." snažil se odlehčit situaci, když si stoupl vedle Sama. Kdyby jen věděl, jak moc se mýlí.
Dean je sledoval ze svého úkrytu. Sledoval, jak zlatovlásek objal jeho bratra kolem krku. Něco mu říkal a nakonec si ho přitáhl blíž. Téměř se dotýkali rty. Dean to nemohl vydržet. Rychle připlaval k okraji nádrže a máchnul ocasem tak, že je oba pořádně pocákal. Gabriel stál naštěstí zády k nádrži, takže se Dean ještě stihl rychle schovat
Na mého bratra takhle sahat nebudeš
"Co to bylo?!" vyhrkl Gabriel a máchnul rukama.
"Co se děje?" zeptal se Castiel, když vtrhl do místnosti. Zarazil se, když si všimnul, že dvojice je úplně promočená.
"To bych taky rád věděl." odpověděl podrážděně Gabriel.
Dean je po celou dobu sledoval a byl šťastný jako blecha, jelikož zabránil velké tragédii. Vždyť ani nevěděl, jestli tomu prckovi, který se chtěl muckat (ano oparavdu jsem použila slovo muckat XD) s jeho bratrem, může věřit. Viděl akorát, jak všichni odcházejí. Připlaval blíž a pochválil se za dobře odvedenou práci.
Asi po hodině se musel znovu schovat, jelikož se opět otevřely dveře.
Mám toho opravdu dost. Jsem jak cvičená ryba.
Musel se schovávat pokaždé, když se ty zpropadené dveře otevřely. Tentokrát vešel pouze Castiel a vypadal naštvaně. Castiel zaklepal na sklo nádrže a Dean nechtěl připlavat blíž. Castielův výraz se mu vůbec nelíbil. Jenže Castiel na něj nepřestával klepat. I přesto se Dean odmítal přiblížit. Po dlouhé minutě to Castiel vzdal a jen upřeně a velmi naštvaně hleděl na Deana. Deanovi se z toho pohledu svíral žaludek. Cítil se provinile, ale přitom nechápal proč.
Proč je kurva tak naštvaný?! Nic jsem sakra neudělal.
Dean nakonec sebral odvahu a připlaval blíž. Castiel mu pokynul, ať vyplave nad hladinu. Dean se vynořil pouze po nos. "Deane." oslovil ho Castiel vážným hlasem. "Říkal jsem ti, aby ses jim neukazoval!" vynadal mu.
"Vždyť mě nikdo neviděl." zamumlal Dean, když se vynořil po bradu.
"Vážně? Sam vypadal, jako by viděl ducha." řekl vyčítavě Castiel.
Tak za tohle nedostane ani jeden koláč.
"Sam je můj bratr. Vím, jak se tvářil." zamumlal Dean do vody.
"Cože?!" vyhrkl Castiel překvapeně. "Takže mi chceš říct, že můj bratr chodí s rybou?!"
"Hej!" okřikl ho Dean. "Neurážej mého brášku."
Castiel překvapeně několikrát zamrkal. "Promiň, jen je tomu celkem těžké uvěřit. Zvlášť když-"
"Když ses sám s rybou líbal." skočil mu Dean do řeči. Ta poznámka s tou rybou ho trochu zabolela.
,,Já...promiň...nechtěl jsem..."Castiel se zhluboka nadechl. "Zřejmě bych mu to měl říct."
"Proč? Vždyť mu to Sammy řekne sám. A když ne, tak to vědět nemusí."
"Měl by to vědět, pokud to s ním myslí vážně."
"To bych raději nechal na Samovi. Mělo by být na něm, jestli je připravený mu to říct, nebo ne." snažil se ho Dean přesvědčit.
"Dobře, nechám to na Samovi." Castiel si povzdechl. "Raději se k nim vrátím. Mám toho teda docela dost na vysvětlování." řekl a odešel.
Mezitím na opačné straně domu se Sam a Gabriel převlíkali z mokrého oblečení. "Sakra Same, nevíš, co to bylo?" zeptal se Gabriel, když si svlékal tričko.
Sam si akorát sušil vlasy ručníkem, když pokrčil rameny a odpověděl. "Nevím."
"Co mi neříkáš?" zeptal se Gabriel a zadíval se mu vážně do očí.
Kdyby jsi to o mně věděl zavrhl by jsi mě?Nenáviděl? Nebo by ti to nevadilo?Sakra já vůbec nevím.
Byl s ním už dlouho a pořád přemýšlel, jestli by mu to měl říct. "No tak, sasquatchi. Co se děje?" Zeptal se ho Gabriel. V tu chvíli byl tak vážný a plný starostí, až to Sama hřálo u srdce. Sam zavrtěl hlavou, kousl se zevnitř do rtu a po celou dobu si pohrával s náramkem z mušlí. Už se rozhodl. Dnes mu to řekne.
"Já, uh…" Sam nemohl najít ta správná slova. Gabriel ho lehce vzal za ruku a povzbudivě se na něj usmál. Ten úsměv mu dodal potřebnou sílu. Taky se na něj usmál a chtěl pokračovat, kdyby do místnosti nestrčil Castiel hlavu.
"Castieli, bráško. Nechceš mi náhodou povědět, co se to tam sakra stalo?" zeptal se ho Gabriel, jakoby úplně zapomněl na Sama. Samova chvilka byla v tahu.
"Něco vám musím ukázat. Ale musíte mí slíbit, ať už uvidíte cokoliv, nikomu to nesmíte říct." pověděl jim Castiel, když se zhluboka nadechl. Sam s Gabrielem se na sebe zvědavě podívali a kývli na souhlas. Sam tušil, o co jde. Teď už to Gabriel zjistí tak jako tak. Sam už neměl moc času, jak mu to říct. I když pokud se Dean neprořekne, tak bude mít stále trochu času, ale na to nespoléhal.
Castiel je opět zavedl před nádrž a lehce zaťukal na sklo. Dean si nebyl jistý, jestli má vyplavat. Vystrčil hlavu z jeskyně a viděl, jak na něj Castiel mávnul rukou, aby připlaval blíž. Tentokrát tam stáli všichni tři a zvědavě sledovali nádrž. Dean připlaval ke sklu a zamával na ně. Všiml si, že jako jediný na něj s vykulenýma očima a ústy dokořán zírá Gabriel.
Takhle vypadá trochu jako leklá ryba.
Dean chtěl vidět Samovu reakci, ale ten tam pouze stál bez jakýchkoliv emocí, i když Dean si byl jistý, že v jeho očích zahlédl záblesk obav.
"Tohle je Dean. Zachránil mě při potápění před žralokem a sám byl přitom zraněn. Vzal jsem ho k sobě, abych mu ránu ošetřil a aby se mu řádně zahojila, jelikož to je to nejmenší, jak se mu můžu odvděčit." vysvětlil Castiel.
"Počkej…" začal Gabriel. "Takže chceš říct, že to není podfuk?" nervózně se zasmál. "Víš, že se snažíš napálit šprýmaře??" Gabrielova nervozita rostla. V tricích se vyznal a Deanova ploutev nevypadala vůbec uměle. Neviděl, žádné zakončení kostýmu.
"Gabriely." řekl Castiel a položil mu ruku na rameno. "Dean je stejně skutečný, jako ty a já." Dean se na ně nejistě usmál, a pouze je sledoval, protože přes to sklo neslyšel nic z toho, co říkali. Ohlédl se po Samovi, kterému to v hlavě zřejmě šrotovalo. Jeho pohled Dean znal. Něco vymýšlel. Nakonec Sam něco pošeptal Castielovi a ten po minutě odešel s výmluvou, že dojde pro něco do kuchyně.
"Gabriely?" začal zlehka, aby upoutal jeho pozornost. Sam považoval za nejlepší, když mu to řekne teď, než kdyby si to nechával na večer. "Než nás tvůj bratr vyrušil, tak jsem ti chtěl něco říct." Sám pro sebe se usmál. "Nevěděl jsem, jak bys to vzal a stále si tím nejsem jistý." Gabriel na něj akorát se strachem hleděl a čekal, co z něj vypadne. "A asi myslím, že bude nejlepší, když ti to ukážu." nakonec řekl a začal si sundávat tričko a boty. Podíval se na Gabriela a chvilku si ho prohlížel. Nakonec ho taky začal svlékat. "C-co to děláš?" nechápal Gabriel.
"Půjdeme si zaplavat, bude to tak lepší."
"D-dobře, ale svléknout se ještě dokážu sám." odpověděl Gabriel a začal se svlékat.
Poté, co oba byli už pouze ve spodním prádle, vybídl Sam Gabriela, aby si s ním vlezl do nádrže. Gabriel stále nechápal Samovo divné chování. "Dobře, jsme ve vodě. Teď mi řekni, co je tak důležité, že kvůli tomu musíme být v nádrži? Nestačila by vana?"
Ano stačila, ale Sam už byl rozhodnut to udělat teď a tady. "Zavři oči a natáhni ruku." řekl mu Sam. Gabriel nejistě poslechl. Dean mezitím odplaval stranou, aby svého bratra nerušil. Sam se zhluboka nadechl a sundal si náramek, který dal Gabrielovi.
"Už můžu?" zeptal se Gabriel.
"Ještě chvilku." řekl Sam a sundal si i spodky. Cítil jak se jeho kosti a nohy celkově mění. Bolelo ho to a neuvěřitelně svědilo, ale i tak nevydal jedinou lásku. Horší bylo, když přišly na řadu žábry, které se začaly objevovat na bocích u žeber. Při tom zalapal po dechu. Sam v této podobě nebyl po spoustu měsíců.
"Same." oslovil ho starostlivě Gabriel, když otevřel oči. "Jsi v pořádku?" zeptal se ho a pohladil ho po tváři. Sam jeho ruku lehce odtáhl a sklopil zrak.
"Jsi první, komu jsem to kdy řekl. A věř mi, není to pro mě nic lehkého. Jediné co žádám je, abys mě pochopil." Sam stále držel Gabrielovu ruku, kterou pustil a jedním plynulým švihnutím ploutve se odstrčil od Gabriela, aby si ho mohl pořádně prohlédnout. Gabriel zalapal po dechu. Tohle nečekal. Vždyť jeho Sam má ploutev! Sam ho s obavami sledoval.
"To nemůže být pravda! Ty… ty si ze mě střílíš. Ha ha, pěkný pokus. Kde je kamera?" Gabriel začal vyšilovat.
"Gabriely, tohle… tohle není podfuk. Je to opravdové." řekl Sam a koncem ocasu přejel Gabrielovi po noze, který instinktivně ucukl.
"To - to nemůže být pravda. Je to jenom trik. Noční můra nebo něco tomu podobný." Opakoval Gabriel a stále tomu nemohl uvěřit. Plaval pozadu k okraji nádrže. Sam k němu opatrně připlaval a chtěl se ho dotknout. "Nepřibližuj se!" vykřikl Gabriel a ucukl. Sam stáhl ruku a připlaval k úplnému okraji nádrže. Gabriel vylezl na stranu, a jak pořád couval, zakopl a pozadu přepadl na tvrdou podlahu.
"Jsi v pořádku?!" vykřikl starostlivě Sam a vyhoupl se na okraj.
"Nech mě na pokoji!" křičel na něj vystrašeně Gabriel. Nechtěl tam s tou prolhanou rybou zůstat už ani vteřinu. "Lhal jsi mi! Jsi zasraná, prolhaná ryba nebo poloryba co já vím!" křičel na něj, třásl se mu hlas a do očí se mu draly slzy. "Po celou dobu jsi mi lhal!" Hodil po něm náramek, který mu prve Sam dal. To už mu slzy tekly proudem a mířil ke dveřím.
Sam se nezmohl na jediné slovo a pouze sledoval, jak Gabriel odchází. Když odešel, tak se se slzami v očích potopil pro náramek, který po něm jeho přítel teďkon nejspíš expřítel hodil. Sebral náramek ze dna a sám si sednul na písečné dno. Obtočil kolem sebe ploutev, zabořil obličej do dlaní a tiše plakal. Dean k němu připlaval a pořádně ho objal.
"To bude dobré, Sammy." konejšil ho. ,,To bude dobré."


První díl ZDE
Další díl ZDE


Tak tady máte ode mě nový dílek. Doufám, že si ho užijete více než první, Za korekturu a úpravu děkuji Rosemary. Zkusím co nejdříve přidat další dílek. Vaše Safirika
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sumiya Sumiya | E-mail | Web | 2. května 2016 v 16:52 | Reagovat

Neeeeeee, mě je Sama tak líto :( doufám, že se to v dalším díle trochu srovná :)

2 crazyhunters crazyhunters | 3. května 2016 v 13:57 | Reagovat

[1]: Neboj se. Mám s nimi své plány a již pracuji na dalším dílu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama