V zajetí Bradavických démonů - 8

24. srpna 2018 v 14:19 | Safimary

Elizabeth uklidnila aba a její táta navrhl, abychom šli někam jinam a v klidu se nad tím zamysleli. Naše ne zrovna malá skupinka vyrazila zpět do pokojíku. Já a Elizabeth jsme šli mlčky za našimi rodiči.
"Možná to tak nevypadá, ale aba se bát nemusíš. Tohle se mu stává jenom výjimečně." pošeptal jsem ji


Nevěřícně jsem se na něj podívala. Vždyť je tak strašidelný. Pak jsem si jen povzechla a kývla na souhlas. Došly jsme k nám do bytu. Tatka je všechny usadil a táta odešel s tím, že tohle ho nezajímá. Znovu jsem si povzdechla.
" Dáte si kafe, čaj, limonádu nebo něco tvrdšího?" optala jsem se slušně. Tak jak mě to učil táta, abych zapadla k čistokreným.

"Pro mě čaj, prosím." řekl ab.
"Co je to kafe? Rád to ochutnám." zeptal se táta.
"Co je limonáda?" zeptal se Darim.
"Co je to čaj?" zeptal se Sef.
Popravdě taky z těch pojmů moc neznám, ale neptám se.
"Mohl bych poprosit o trochu vody?" zeptal jsem se Elizabeth.

Udělala jsem abovi čaj a nechala jsem mu u toho i cukr Tazimovi jsem dala vodu. Těm ostatním jsem do skleniček nalila od všeho trochu, aby si mohly vybrat.

Tohle voní dobře." řekl táta a vzal si kávu, která byla stejně černá jako jeho oči. Bratři si vzali limonádu.
"To je dobrý pití." mumlal si Darim.
"Moc ti děkuji." poděkoval jsem jí a vzal si vodu.
"Moc děkujeme za pohoštění." promluvil ab.

Nejistě jsem se na něj podívala a příkývla jsem. Už se mi nezdál tak děsivý. Posadila jsem se k tátovi do křesla a lehce jsem se opírala bokem o jeho tělo. Uklidňovalo mě to. I když kdybch byla s Tazimem tak...nemohla jsem to ani domyslet.
" Tak, pamatujete si ten lektvar?" ozval se Harry.

Elizabeth si přesedla ke svému tátovi. Náhle jsem si připadal tak docela sám.
"Doufám, že si to pamatuješ." povzdechl si ab a obrátil se na tátu.
"Jistě že jo. Pamatuji si téměř všechny." řekl a začal vyjmenovávat přísady. Lehce jsem přikyvoval, jelikož jak to jmenoval, vzpomínal jsem si já.

Poslouchala jsem všechny ingredience a s úlkeme jsem zjisitila, že máme všechny ve skladu. Pak jsem se zarazila nad jednou z přísad. Tuhle nemám a nevím jestli táta ano. Táta taky poslouchal a zároveň je zapisoval. Nad tou poslední se zastavil. Asi taky přemýšlel jestlí jí má táta Severus.
" Dobře všechny přísady tady jsou. Tedy až na jednu. Abrus precatorius. Tuhle rostlinu tady nemáme." zamyslel se taťka.
" Tati já vím kde je." ozvala jsem se. Všichni se na mě podívali.
" Vím, že roste uprostřed zapovězeného lesa." Táta vyskočil na nohy.
" Tak na to zapomeň. Do zapovězeného lesa tě nepustím. Zeptáme se táty jestli by tam došel, a když ne tak najdeme jiný způsob, ale zapomeň, že tě tam pustím."
" Ale já se o sebe umím postarat."
" Ne. Jsou tam vlkodlaci, akromantule, požírající květiny, teď jsou tam i mozkomoři, kentauří, Hagrid tam schoval obra takže ne."

"Co jsou to mozkomoři? A akromantule? Nikdy jsem o tom neslyšel." zeptal jsem se zároveň s tátou.Ab v tomhle moc nereagoval, jelikož se v tom stále neorientuje.

Podívala jsem se na tátu. Ten nad něčím přemýšlel a nevypadalo to, že by chtěl odpovídat. Nadechla jsem se a podívala se na Malika.
" Mozkomoři jsou stvoření, kteří kdysi hlídali vězení. Dnes už tomu tak není a tak se potulují světem. Nejde je zabít a ani zranitt. Jediné co na ně platí je patronovo zaklínadlo, ale hodně málo kouzelníků ho umí. Důvod proč jsou tak nebezpční je to, že vysávají vaše šťastné vzpomínky a zanechávají neklid a chlad v nitru. Často člověk omdlí dřív než se k němu mozkomor přiblíží. Nejhorší je, že když je mozkomor u vás dlouho, sebere vám duši. Další jeho nechtěná vlastnost je mozkomorův polibek. Po něm zemřete. Ale předtím pořád prožváte své nejhorší vzpomínky." povzdechla jsem si a napila se.
" No a akromantule. Představte si pavouka, který je velký jak dům a má tolik mláďat, že se nedají ani spočítat."

"Proč tomusí být zrovna pavouci." zakňoural Darim a já protočil oči. Takové malé dítě. Co se ale dalo čekat. Tyto bylinky nerostou na krásných, příjemných místech, ale vždy si vybírají ty nejhorší možná místa. Můj táta se zadíval z okna. Slunce se pomalu blížilo k zemi.
"To zní podobně jako píseční škorpioni u nás."nadhodil jsem.
"Podle tvých slov je to jistě nebezpečné, ale je to naše jediná šance na cestu domů..." promluvil. "... Jestli Vám to nevadí, strávili bychom zde noc a ráno bychom zašli do lesa. Jestli to je ta nebezpečné jak popisujete, tak nás doprovázet nemusíte."
"Když se nevrátíme, budete mít alespoň o problém míň." neodpustil si poznámku ab.
"A nestačí, když tam půjde jenom někdo? Nemusíme tam jít všichni ne?" zakňoural znovu Darim a já se Sefem jsmesi pouze povzdechli.

Tatá se na ně zadíval.
" Když by jste se nevrázili, šly bychom vás hledat. Tady nejde o to, kdo tam půjde, ale spíš, že nevíte kudy to je. Je tam dané matoucí kouzlo kvůli studentům. A navíc proti mozkomorům nemáte šanci, protože jediné co proti nim platí je patronus."
" Hele tati a co kdyby šel jeden z nás s nimi? Tak je provede matoucími kouzli a navíc je ochrání před mozkomorama." ozvala jsem se a podívala se na tátu.

"Ta dívka v lehkém oblečen má pravdu." řekl táta. Jsem si jist že to nemyslel zle, jen že u nás se všichni zahalují. Jenomže v tu chvíl vešel do místnosti její druhý otec a nezdál se zrovna dvakrát šťasten.
"To nedopadne dobře." zamumlal jsem si pro sebe a pohledem jsem přejel po místnosti.

Tazimův táta o mně nepřímo řekl, že jsem kurva. Chápu jak to myslel. U nich se dívka takhle neoblíká. Bohužel to řekl v ten nejhorší možný moment, když přišel táta Severus.
" Zopakuj to." zavrčel táta. Taťka ke mně pouze přistoupil a zatáhl mě ke kraji místnosti.
" To si vyprošuji, abys o mé dceři říkal, že je kurva. Tvůj syn je podělanej démon a tybudeš nadávat mí dceři." to o Tazimovi neměl říkat. Dala jsem si hlavu do dlaní.Tohle skončí špatně. Malik se postavil a hodil nože po tátovi. Ten se jim vyhnul.Začali po sobě pálit kouzla. Když už z kouzel byli vyčerpání pustili se do pěstního souboje. Taťka a já jsme to s zděšením sledovali. Když už jim oboum tekla moc krve.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama